Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
company logo

PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Rajd rowerowy „Szlakiem dawnych siedzib ziemiańskich”

Towarzystwo Miłośników Kujaw w Radziejowie i Radziejowski Dom Kultury zaprosiły chętnych na rajd rowerowy „Szlakiem dawnych siedzib ziemiańskich”, który odbył się 13.06.2012.

W rajdzie udział wzięło 25 osób. Impreza zorganizowana była z okazji 50-lecia Towarzystwa Miłośników Kujaw i 760-lecia nadania praw miejskich dla Radziejowa. Grupa 25 osób na rowerach w kamizelkach ochronnych wystartowała o godz.11,oo z radziejowskiego rynku.

Trasa wiodła szlakiem zabytków Radziejowa i okolic - dwory i parki podworskie w Niegibalicach, Świeszu, Morzycach, Płowcach, Pruchnowie ale także odkopany niedawno bunkier z II wojny światowej i inne ciekawe miejsca . Trasa długości ok.45 kilometrów pokonywana była w tempie rekreacyjnym, więc w rajdzie każdy mógł  wziąć udział . Mimo miejscami deszczowej pogody humory dopisywały. Wszyscy raźno pedałowali na trasie. Na każdym postoju członkowie TMK przedstawili informację o odwiedzanym miejscu. Dodatkowo w Niegibalicach pan Maciej Maciejewski zapoznał uczestników z dawnymi sejmikami szlacheckimi, ich rodowodem itp. oraz zaprosił na III Radziejowski Sejmik Szlachecki w sobotę, 23.06.2012, o godz. 12.00 do Radziejowa, do fary i na Rynek, gdzie odbędzie się Radziejowski Sejmik Szlachecki. Pełni wrażeń wróciliśmy ok 17,2o na rynek obiecując sobie ,że niedługo znów się spotkamy na kolejnym rajdzie. Organizatorzy zafundowali uczestnikom drożdżówki i napoje oraz obiad w Płowcach. Każdy uczestnik otrzymał też okolicznościową plakietkę i folder. Impreza dofinansowana była ze środków Miasta Radziejów.

 Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Ultra Web Template  Valid XHTML and CSS.